Bio

Piotr Zubek – Urodzony 1 kwietnia 2001 roku w Warszawie.
Wokalista, autor tekstów, kompozytor, aktor i dziennikarz radiowy. Absolwent Wydziału Wokalno-Estradowego i Wydziału Jazzu w Państwowym Zespole Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina w Warszawie.

Zdobywca ponad 300 nagród na festiwalach w całej Polsce, zarówno o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym. Uczestnik wielu projektów projektów muzycznych, takich jak:

-Koncert „Życia mała garść” poświęcony Annie Jantar i Jarosławowi Kukulskiemu, prezentowany w ramach Krajowego Festiwalu Piosenki w Opolu

-płyty „Czarodzieje Uśmiechu”, z których całkowity dochód przekazany został na walkę z chorobami nowotworowymi u dzieci (sprzedane w ponad 250 tys. egzemplarzy!)

-płyta „Nasza Niepodległa” i koncert o tym samym tytule na deskach Teatru Wielkiego

Miał przyjemność stawać na scenie m.in. z: Kasią Cerekwicką, Andrzejem Krzywym, Natalią Kukulską, Jackiem Cyganem, Anią Szarmach, Beatą Przybytek, Wojciechem Myrczkiem, Markiem Piekarczykiem, Kayah, Marylą Rodowicz, Anią Wyszkoni, Alicją Majewską, Majką Jeżowską, Mietkiem Szcześniakiem, Moniką Borzym, Sławkiem Uniatowskim, zespołem PECTUS, Małgorzatą Ostrowską, Kasią Wilk, Katarzyną Groniec, Adamem Sztabą, Czesławem Mozilem, Zbigniewem Wodeckim, zespołem Perfect.

Występował na wielu scenach, m.in: Filharmonii Koszalińskiej, Szczecińskiej, Podkarpackiej, Bydgoskiej, Teatru Wielkiego w Warszawie, Amfiteatru w Opolu, Teatru Polonia, Teatru ROMA, Amfiteatru w Koninie, Opery NOVA w Bydgoszczy, CKK Jordanki w Toruniu. Wokalista Studia Piosenki Teatru Polskiego Radia.

Kilkakrotnie pojawił się na srebrnym ekranie w programach takich jak Bitwa Na Głosy, Od Przedszkola do Opola, czy Must Be The Music oraz przy okazji kilku telewizyjnych koncertów tematycznych.

Za debiutancką płytę „Moja Wycinanka” uhonorowany nagrodą muzyczną Radiowej Trójki „Mateuszem 2019”.

Ma za sobą także role teatralne: na deskach Teatru Ochoty w spektaklu „Mistrz i Małgorzata”, a także w sopockim Teatrze na Plaży w spektaklu „Pora umarłych poetów” (w roli młodego Wojciecha Młynarskiego).

W 2022 roku ukazała się płyta „Zubek&Pentz Piazzolla Duo” nagrana z wybitnym gitarzystą Jankiem Pentzem.

Na antenie radia RDC prowadzi autorską audycję „Słowem, piosenka”.

pl_PLPL